Kapat
M E D İ C A    A S

Lazer Epilasyon (Alexandrite)

Lazer epilasyon, lazer teknolojisi yardimiyla, en kisa sürede,en az agri ve yan etkiyle vücuttaki istenmeyen tüyleri yok etme yöntemlerinden biridir.

Epilasyon, cilde zarar vermeden kıl kökünü ısıyla yok eden bir teknik sayesinde kılın tekrar oluşumunu engellemeyi hedeflemektedir. Bu işlemin yapılması uzmanlık gerektirmesinin yanında tercih ettiğiniz kurumun farklı kıl yapısına cevap verecek donanım ve teknolojiye sahip olmasına da dikkat etmelisiniz.

Bu noktada kurumumuzun geliştirmiş olduğu Kombin Epilasyon Tekniği ile bütün kıl yapılarına uygun teknolojilerle kademeli olarak acısız, ağrısız ve hızlı bir şekilde istenmeyen tüylerin yok edilmesi hedeflenmektedir.

Lazer Epilasyon Etkili Mi?

Lazer epilasyon etkili mi sorusundan önce lazer nedir önce biraz ondan bahsedelim. Lazer epilasyonu tüy köklerine deri altından hassas ışın atımı yaparak bu kökleri yakma yöntemidir. Peki bu yöntem etkili mi? Yaklaşık 1990 yılından beri kullanılan bu yöntem kimi uzmanlar tarafından çeşitli rahatsızlıklara sebep olduğu düşünüldüğünden dolayı tavsiye edilmezken, kimi uzmanlar ise bu yöntemin kesin çözüm olduğunu savunuyor. Bununla birlikte kullananların da çoğunluğu bu yöntemi tavsiye ediyor. Her ne kadar da tüyler üzerindeki etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış olsa da kimi kişiler bu yöntemin garanti olmadığını düşünerek başka yöntemlere uzanıyor. Lazer epilasyonu düzenli kullanıldığı zaman ve doktor tavsiyeleri ciddiye alındığı zaman tüyler üzerinde kalıcı etkiye sahiptir. Bu yöntem tüy köklerine attığı ışınların bu köklere rengini veren maddeyi yakması ile zamanla kıl köklerinin tamamen kurumasına ve kesin olarak kapanmasına yol açar. Bazı kullanıcıların etki görmediklerini söylemeleri tamamen cilt tipine ve kullanılan aletlerin marka ve kalitesine bağlıdır. Bu yönteme başvurmadan önce bir cilt uzmanına görünüp cilt tipine göre deri altına atılacak ışınların boyutu ve miktarı belirlenir. Bununla birlikte doktor tavsiyesi ve düzenli kullanımda lazer epilasyonu yönteminin istenmeyen tüyler üzerinde kesin etkiye sahip olduğunu  kesinlikle ve güvenle söyleyebilir ve tavsiye ederiz.

Biz Sizi Arayalım
Whatsapp